Saç ekimi Yöntemleri

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #100005418
  Hastarehberi Saglik Hiz
  Anahtar yönetici

  Saç Ekimi Çeşitleri

  Düzenli olarak kullanılan iki ana saç ekimi tekniği vardır: FUT (Foliküler Ünite Nakli) ve FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu). Bu yöntemlerin her ikisi de daha kalın, doğal görünümlü saçların geri kazanılmasında etkilidir.

  Saç Ekimi Maliyeti Ne Kadardır?

  Birçok insanın saç restorasyon prosedürüne bakarken aklına gelen ilk soru, saç ekimi ameliyatının ne kadara mal olacağıdır. Saç ekimi için sabit bir maliyet olmadığını akılda tutmak önemlidir; ortalama maliyet büyük ölçüde değişebilir. Çoğu saç ekimi ameliyatının maliyeti, saç seyrelmesi alanının kapsanması için gereken bir dizi greft ile hesaplanır.

  Saç ekiminizin nihai maliyeti, saç dökülmenizin ilerlemesi ve gerçekleştirilen işlemin türü dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olacaktır.

  FUE Saç Ekimi
  FUE SAÇ EKİMİ NEDİR?
  FUE saç ekimi ile her bir foliküler ünite kafa derisinden toplanır. Saç kökleri rastgele bir şekilde çıkarılır ve doktorunuzun donör bölgeden daha az fark edilir bir incelme ile saç toplamasını sağlar. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) ile saç, kafa derisi üzerinde mikroskobik dairesel kesiler yoluyla toplanır.

  İki tip FUE saç ekimi vardır: Manuel FUE ve Robotik FUE.

  Manuel FUE saç ekimi, tek tek saç köklerini çıkarmak için bir el cihazı kullanılarak bir doktor tarafından yapılır.

  Robotik FUE prosedürü, doktor tarafından yönlendirilen bir robotik saç ekim cihazı kullanır. Doktor, alınması istenen saç miktarını seçer ve istenen donör alanın haritasını çıkarır. Hekim aslında donör greftlerini hasat etmez; ARTAS robotu ile hasat aşaması tamamlanır. Bu tıbbi teknoloji harikası, benzersiz bir hassasiyet ve doğruluk sunar.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.