lazer epilasyon nasıl yapılır? en iyi lazer epilasyon cihazları

Türkiye’nin ILK Sağlık Sitesi – Güncel Sağlık Haberleri – Tanı Tedavi Forumlar Estetik ve Plastik lazer epilasyon nasıl yapılır? en iyi lazer epilasyon cihazları

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #100005631
  Hastarehberi Saglik Hiz
  Anahtar yönetici

  Lazer Epilasyon – Bilmek İstediğiniz Her Şey Lazer epilasyon hakkında birçok soru var ve burada hepsini cevaplamaya çalışıyoruz! Aradığınızı bulamıyor musunuz? Daha fazla soru için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! Makinemiz en son teknolojiye sahiptir ve üçlü Diyot Lazerdir ve aynı el cihazında Alexandrite 755nm Diode 808 nm ve Yag 1064 nm üç dalga boyunun tümü ile donatılmıştır. Size en iyi sonuçları verir ve ayrıca tamamen ağrısız bir tedavi için süper soğutma ile donatılmıştır. Hem sabit fiyatlarımız hem de zamana dayalı fiyatlarımız var. Her zaman sizin için en avantajlı fiyatı alırsınız! Çok uygun fiyatlarımız var, karşılaştırmaktan çekinmeyin!

  REAL lazer ve IPL arasındaki fark nedir?
  IPL, filtreli bir lamba aracılığıyla cilde gönderilen dağınık ışıkla yapılan bir ışık tedavisidir. En çok daha uzun süre etki sağlayan ağdaya benzetilebilecek eski moda bir tedavidir. IPL çok nadiren kalıcı bir sonuç verir. Ayrıca yüksek yanık riski vardır ve tedavi edilmesi acı verir. Genellikle sadece yaralanma riskini artıran anestezik merhemlerle çekilir. “IPL lazer” yoktur, IPL bir lambadır, lazer değildir.

  Saç lazerlerinin farklı türleri var mı?
  LAZERLER çeşitli tasarımlarda mevcuttur. Epilasyon için kırmızı bir lazerle çalışın. Alexandrite, Diode Lazerler ve Yağlazlar. Alexandrite cilt tipi 1-2, yani çok parlak insanlar üzerinde iyi çalışır. Diyot ve Yag en iyisidir ve 1-4 cilt tiplerinde iyi çalışır. Cilt tipi 5-6 için Yag tercih edilir. En yeni Diode lazerler, tüm cilt tipleri ve saç bitkileri için mükemmel koşullar sağlayan tek ve aynı el cihazında 755, 808 ve 1064nm 3 dalga boyunun tümü ile donatılmıştır. Tüm cilt tiplerini 1-6 işleyebilirler.

  Lazer, cilde hassas bir şekilde nüfuz eden ve minimum hasar riskiyle kıl kökünü etkili bir şekilde öldüren konsantre bir ışığa sahiptir. Dahili soğutma sistemleri cildi korur ve rahatsızlığı azaltır. Lazer tedavisi hissedilebilir ancak zarar vermemelidir. Ücretsiz bir konsültasyon rezervasyonu yapın, size nasıl yardımcı olabileceğimizi anlatalım ve hem lazerin nasıl çalıştığını hem de nasıl hissettirdiğini bilmeniz için bir test tedavisi de yapabilirsiniz.

  Lazer epilasyon zarar verir mi?
  Hayır, bizimle değil. Tedavilerimiz süper soğutmalı üçlü lazer ile yapılır ve tamamen ağrısızdır!

  Piyasada maalesef hala biraz zarar verebilecek başka gerçek lazerler var. Bir başkasıyla tedavi için randevu almadan önce nasıl hissettiğini öğrenin. Tüm saygın klinikler size ücretsiz bir konsültasyon sunar.

  -Lazeri daha önce test ettiniz ve memnun kalmadınız mı? O zaman GERÇEK LAZER değil %99 IPL denediniz!

  -Lazeri daha önce denediniz mi ve gerçekten acıttı mı? O zaman GERÇEK LAZER değil %99 IPL denediniz!

  Lazer epilasyon öncesi nelere dikkat edilmelidir?
  *Güneşlenmekten kaçının
  -Tedaviden 2-4 hafta önce ve sonra güneşlenmekten kaçınmalısınız. Bronzlaşmış cilt, tedavinin etkisini azaltır ve pigment değişikliği riskini artırır (ancak tedaviden sonra pigment değişiklikleri çok sıra dışıdır ve hastaların yalnızca %1’inden azında görülür). Ayrıca güneş ürünleri olmadan kahverengi kullanmayın.

  *Ziyaretten önce tıraş olun
  – Lütfen ziyaretten bir hafta önce tıraş olmaktan kaçının ve tahrişi önlemek için bölgeyi dinlendirin. Çok kısa bir büyüme en iyi etkiyi verdiğinden, saç tedaviden 24-48 saat önce tıraş edilmelidir.

  * Saçınızı ağdalamayın, koparmayın veya ağartmayın
  -Tedavinizden dört hafta önce saçınızı uzatmayın, yolmayın veya ağartmayın. Lazer sadece kıl içeren kıl köklerinde çalışır. Daha iyi bir sonuç elde etmek için saçı boyamaya yardımcı olmaz, sonucu etkileyen saç köküne doğru ve saç kökündeki renktir.

  *Taze duş almış ve kremsiz gelin
  -Taze duş alın ve vücut üzerinde krem, deodorant vb. KULLANMAYIN.

  Lazer epilasyon nasıl çalışır?
  Saç kökünün ölmesi için 72 dereceye kadar ısıtılması ve ardından yeni bir saç çıkmasına izin vermemesi gerekir. Optimum etkiyi elde etmek için genellikle 6-12 tedaviye güvenirsiniz. Bunun nedeni ise lazerin sadece bitki aşamasında olan aktif kıl köklerine ulaşmasıdır. Dinlenen kıl folikülleri pigmentli kıllardan yoksundur ve bu nedenle lazer darbeleri tarafından ısıtılmaz. Epilasyon, hangi vücut bölgelerinin tedavi edildiğine bağlı olarak birkaç dakikadan bir saate kadar sürebilir. Tüm vücut 3 saate kadar sürer.

  Tedaviler arasında 4-12 hafta geçmesi gerekir çünkü uykuda olan kıl köklerinin tekrar aktif hale gelmesini beklemeniz gerekir, kılların vücudun neresinden alındığına göre değişir. Bazı hastalar, birkaç tedaviden sonra aniden daha fazla saça sahip olduklarını görebilirler. Açıklama, kalan hareketsiz saç köklerinin lazer tarafından tedavi olmadan yapabileceklerinden daha hızlı “aktive edilmesi”. Bu sadece olumludur – o zaman bir sonraki tedavide bu “yeni etkinleşen” saç köklerinden daha kolay kurtulacağız! Saçsız veya sadece “kabuk” olan cilt bölgeleri, bunun yerine saç büyümesini tetikleyebileceğiniz için tedavi edilmemelidir.

  Epilasyon tedavisinden sonra bilinmesi gerekenler nelerdir?
  A Beauty Light’ta bizi ziyaret ettikten sonra, lazer tedavisi gördüğünüzü hemen hemen fark etmeyeceksiniz. Biraz kızarıklık olabilir. Serinletici bir Aloe Vera kremi daha sonra iyi hissettirebilir. Tahriş olmuşsa cildi kaşımaktan / yırtmaktan kaçının.

  Lazer tedavisinden sonra ciltte pigment değişikliği riskini en aza indirmek için, tedavi edilen vücut kısımlarını güneşten korumak önemlidir. Bu özellikle tedaviden sonraki ilk haftalar için geçerlidir. Bir tedaviden hemen sonra, aksi takdirde her zamanki gibi yaşayabilirsiniz.

  Daha eski lazerlerle bazı aşırı istisnai durumlarda (bu bizim lazerimiz için geçerli değildir), ara sıra kendiliğinden kaybolan su kabarcıkları görülür.

  Hamilelikte lazer tedavisi yapılır mı?
  Hayır. Hamile kadınlar hamilelik sonrasını beklemelidir.

  Lazer epilasyon için yaş sınırı var mı?
  18 yaş sınırı uyguluyoruz. Ancak veli onayı ile reşit olmayanlarda da tedavi yapılabilir.

  Vücudun herhangi bir yerine lazer yapabilir misin?
  Hayır. Lazer yapmıyoruz:

  – Mukoza zarları örn. burnun içinde
  – Kafada (boyun ve yüz iyi gidiyor)
  – Gözlerden 2cm uzakta (kaş arası ve kaş üstü iyi gider)

  Adet sırasında lazer yapabilir misiniz?
  Evet, tampon veya adet kabı kullanırsanız işe yarar!

  Lazer testislere zarar verebilir mi?
  Hayır, bu tip lazer mahrem kısımlar için tehlikeli değildir ve testislerin işlevini etkilemez.

  Lazer epilasyon tehlikeli midir?
  Eğitimli ve bilgili ciddi bir kliniğe giderseniz, lazer epilasyon riskleri minimumdur. Ancak, lazerlerden gelen radyasyonun yanlış yapıldığında hasara ve komplikasyonlara neden olabileceğini bilmelisiniz.

  Göz yaralanmaları
  Tedavi sırasında hem hasta hem de terapist amaca uygun gözlük takmalıdır. Göze 2 cm’den yakın mesafede tedavi ancak yetkili bir hekimin sorumluluğunda yapılabilir.
  yanıklar
  ASLA anestezik merhem veya benzerini kullanmayın. Terapistin çok fazla güç kullanıp kullanmadığını hissedebilmelisiniz.
  Yanıklar hem enfeksiyonlara hem de yara izine neden olabilir. Cildiniz ne kadar koyu olursa, yanma riski o kadar artar. Bazı ilaçları veya güneşsiz bronzlaştırıcı ürünleri aynı anda kullanırsanız, yaralanma riski de artabilir.
  Hiper ve hipnopigmentasyon
  Lazer, pigmentasyonda bozukluklara neden olabilir, bu da tedavi edilen cildin çevresindeki ciltten daha koyu veya daha açık hale gelmesi anlamına gelir. Lazer tedavisi öncesi ve sonrasında cildi güneşe maruz bırakmama önerilerine uyularak çoğunlukla bu durum önlenir. Sizi ışığa duyarlı hale getiren ilaçlar alıyorsanız lazer yapmamanız da önemlidir. Ve tabii ki uygulayıcı tedavi sırasında sizi yakmaz.

  İsveç Radyasyondan Korunma Kurumu

  Terapist / kliniğe hangi gereksinimler uygulanır?
  Günümüzde kozmetik lazer tedavileri için çok az gereklilik ve kural bulunmaktadır. Piyasa düzenlenmemiştir ve herhangi bir izin gerekli değildir. Bu nedenle, bir müşteri olarak dikkatli olmanız ve terapistin gerekli bilgiye sahip olup olmadığını kontrol etmeniz çok önemlidir. Tüm saygın klinikler ücretsiz bir konsültasyon sunar. Ardından hem soru sorma, lazerin nasıl hissettirdiğini test etme, hem de klinik ve terapist ile kendinizi güvende hissedip hissetmediğiniz konusunda fikir edinme fırsatını yakalarsınız.

  Stockholm’de lazer epilasyon için A Beauty Light’ta bizimle ücretsiz danışmanlık randevusu almaya hoş geldiniz.

  İşte bugün var olan bazı gereksinimler ve kurallar:
  -Uygulayıcı Radyasyondan Korunma Yasasına uymalıdır.

  Bu, diğer şeylerin yanı sıra, hasarı önlemek veya önlemek için gerekli önlemleri almanız ve önlemleri almanız gerektiği anlamına gelir.

  -Gözlere 2 cm’den yakın tedavi ancak yetkili bir hekimin sorumluluğunda yapılabilir.

  -Lazerle iş yapan kişi, ekipmanın nasıl kullanıldığını iyi bilmeli ve işin gerektirebileceği riskleri bilmelidir.

  -Kozmetik faaliyetlerde tedavi ile bağlantılı olarak kişilere lazer uygulandığında, tedavi gören kişi için MTE aşılabilir.

  -Lazer, İsveç standardı SS-EN 60825-1 veya eşdeğer güvenliğe göre onaylanmalı ve işaretlenmelidir.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.