estetik diş hekimine ne zaman ihtiyacınız var ?

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #100003171
  Opr.Dr.Mustafa Mete
  Anahtar yönetici

  İyi bir ilk izlenim bırakmanın birçok avantajı vardır. İnsanların sizin hakkınızda fark ettiği ilk şey gülümsemenizdir. Kendinizi tanıtmanın en büyük yolu nazik bir gülümsemedir. Kendinize inanmak ve başkalarının size inanmasına izin vermek çok önemlidir.
  Gülüşünüz konusunda kendinize güveniyorsanız, estetik diş hekimliği düşünebilirsiniz. Estetik diş hekimleri dişlerinizin görünümünü iyileştirmeye çalışır. Genel ağız sağlığınızı ve işlevselliğinizi geliştirirler. Aşağıdakiler, estetik diş hekimliğine ihtiyaç duyabileceğiniz göstergelerin bir listesidir.

  Renksiz Dişler
  Dişleriniz renk değiştirebilir. Donuk görünebilirler ve olması gerektiği kadar beyaz olmayabilirler. Dişleriniz koyulaşabilir, farklı noktalarda lekeler oluşabilir veya beyazdan başka bir renge dönüşebilir. Dişlerin renginin bozulması hoş olmayabilir. Dişlerinizin renk değiştirmesinin çeşitli nedenleri vardır:

  Dışsal renklenme, dişlerinize temas eden bir şey nedeniyle oluşur. Örnekler arasında kırmızı şarap veya kahve içmek sayılabilir.

  İçsel: Vücudunuzun veya dişlerinizin içinden gelen bir şeyin neden olduğu.

  Yaşlanma: Dişleriniz daha sonraki yaşamda renk değiştirebilir.

  Diş hekiminiz profesyonel diş beyazlatma yapabilir. Bunu yapmak, lisanslı bir uzman tarafından yapıldığında etkilidir. Kişiye özel tedaviler de uzun süreli sonuçlar verir.

  Çatlak veya yontulmuş dişler
  Çatlamış veya yontulmuş dişlere sahip olmak çekici olmayabilir. Diş eti hastalığı veya çürükler gibi daha fazla diş probleminiz olması muhtemeldir. Diş hekiminiz dişlerinizi inceleyebilir ve sorun için en iyi çözümü belirleyebilir.
  Diş hekimleri genellikle onları kaplamak için etkilenen dişlere kron koymanızı önerir. Kronlar seramik veya porselen malzemeden yapılır. Diş hekiminiz, gülümsemenizi geri kazandırmak için özel yapım porselen kaplamalar da önerebilir. Bonding, kompozit malzeme kullanarak gülümsemenizi iyileştirmeye de yardımcı olabilir.
  İşi yapacak bir profesyonel bulursanız, yontulmuş veya çatlamış dişleri düzeltmek kolaydır. Estetik diş hekimleri güzel bir gülümseme vermek için eğitim ve deneyime sahiptir.

  Eksik diş
  Eksik dişlerin neden olduğu boşluklar çirkindir. Dişlerinizin kayması muhtemeldir. Bunu yapmak yeni boşluklar yaratır ve kalan dişleri çarpık hale getirir. Diş hekiminiz dental implantları önererek bir çözüm sunabilir.
  Diş implantları, hem diş kökünü hem de kronu değiştirerek doğal dişleri taklit edebilir. Estetik diş hekiminiz bir köprü kullanmanızı önerebilir. Estetik diş hekimliğinde kullanılan köprüler dişlerinizin arasındaki boşluğu doldurur. Bütçeniz ve tercihleriniz, sahip olacağınız prosedürü belirleyecektir.

  Kronik Baş Ağrıları ve Sindirim Sorunları (
  Yanlış hizalanmış dişler çene ağrısına ve baş ağrısına neden olabilir. Anormal bir ısırık, kaslarınızın dişlerinizi bir araya getirmek için mücadele etmesine neden olur. Bu, temporomandibular eklem ağrısının (TMJ) bir sonucudur. Kulak çevresinde ağrı veya çene ağrısı bu ağrıyla ilişkili belirtilerdir. Böyle bir ağrıdan şüpheleniyorsanız, kozmetik diş hekiminize başvurun.
  Sindirim sorunları da yanlış çiğneme nedeniyle ortaya çıkabilir. Asit reflü, mide ekşimesi veya ülser gibi kalıcı sorunlar fark ederseniz, diş hekiminizle ısırığınızı düzeltme konusunda konuşun.

  Gülümsemenizin Farkında Mısınız?
  Gülümsemenizdeki güven eksikliği benlik saygınızı etkileyebilir. Fotoğraf çekmekten veya insanlarla yakın sohbet etmekten kaçınmanız muhtemeldir. Gülümsemek anlaşmaları bozabilir. İnsanların çekici olmayan gülümsemenizi fark etmesini istemeyebilirsiniz. Gülümsemenizden dolayı toplum içinde rahatsız olduğunuzda bir estetik diş hekimine gitmeniz gerekir.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.