En iyi diet programı konuşuluyor

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #100003172
  Opr.Dr.Mustafa Mete
  Anahtar yönetici

  US News & World Report’un yıllık raporuna göre, Akdeniz diyeti üst üste dördüncü yıl için en iyi diyetler arasında 1 numara oldu. DASH ve esnek diyetler toplam diyetlerde ikinci sırada yer aldı; birincisi modifiye edilmiş bir vejetaryen diyeti, ikincisi ise kan basıncını düşüren bir diyettir. Uzmanlara göre, bu tür sıralamalar şaşırtıcı değil çünkü üç diyetin de birkaç ortak noktası var: takip etmesi basit ve insanların hangi yiyecekleri yiyemeyeceklerinden ziyade hangi yiyecekleri yiyebileceklerine odaklanıyorlar.

  U.S. News & World Report tarafından ulusal düzeyde tanınan sağlık uzmanlarından oluşan bir panele göre, 2021 için en iyi 20 diyet şöyle:

  Akdeniz diyeti

  DASH diyeti ve esnek diyet (bağlı)

  Dünya Savaşı

  MIND diyeti, hacim ölçümleri, Mayo Clinic diyeti, TLC diyeti (bağlı)

  Ornish Diyeti, Vejetaryen Diyeti ve İskandinav Diyeti (hepsi bağlantılı)

  Noom iyi bir diyet mi?

  Yayın, üyelerine uygulaması aracılığıyla destek sunan Noom’u ilk kez inceledi. Noom, en iyi ticari diyet kategorisinde Jenny Craig’i üçüncü sırada tuttu ve genel diyetlerde 12. sırada yer aldı.
  Ticari diyetlere gelince, WW (eski adıyla Weight Watchers) ilk sırada yer alırken, Mayo Clinic diyeti ikinci sırada yer aldı.
  Bu gerçekten iyi bir gösteri (Noom için). US News & World Report’un sağlık editörlüğünü yapan Angela Haupt, BUGÜN’e verdiği demeçte, “Yeni bir diyete giren ve ilk yılında gerçekten çok iyi performans gösteren yeni bir diyete sahip olmayalı uzun zaman oldu. Ben, yeni bir diyet hakkında daha fazla bilgi edinmek ve onu çok iyi sıralamak görmek.Birçok insan için akıllıca bir seçim olacak iyi bir diyet.
  Kişi yeme alışkanlıklarını değiştirmeyi düşündüğünde ekstra destek her zamankinden daha önemli olabilir.
  Noom’un güçlü bir psikolojik bileşeni var ve bu, diğer yeme düzenlerinde mutlaka mevcut değil. Kayıtlı bir diyetisyen ve Active Eating Advice’in sahibi olan Leslie Bonci, BUGÜN’e verdiği demeçte, bunun çok önemli olduğunu söyledi, “özellikle şu anda insanlar pandemi nedeniyle inanılmaz derecede yalıtılmış hissettiklerinde.”
  Whole30 ve keto gibi popüler olan diyetler, takip edilmesi zor olabileceğinden düşük performans göstermeye devam ediyor. Yayın, modifiye edilmiş keto diyetini ilk kez inceledi, ancak aynı zamanda listenin en altına düştü ve tüm diyetlerde 35. sırada yer aldı ve Whole30 ile bağlantılıydı. Keto 39 diyet arasında 37. sırada yer aldı.
  Haupt, “Tam namlunun altını göstermiyordu, ama aynı zamanda merak ettiğim kadar iyi performans göstermedi,” dedi. Bu, ketonun daha sağlıklı bir versiyonu… Bu, bizim için hiçbir zaman iyi sonuç vermeyen klasik keto diyetinin daha az sert bir şekli.
  Yayın, pandemi sırasında daha popüler hale gelen yemek dağıtım setlerine de baktı.
  Haupt, “Yemek takımlarını araştırdık, ancak onları en iyi diyete uydurma açısından” dedi. “2021’de sizin için en iyi diyetin hangisi olduğunu düşünürken yemek dağıtım kitlerinizi almayı seven biriyseniz, bu seçeneklerin neler olduğuna bir göz atmak isteyeceğinizi düşünüyorum.”
  2021’de diyet yapmayı düşünen var mı?

  Karantinalar, sosyal mesafeler ve devam eden bir pandemi sonrasında, çoğu kilo vermeyi veya diyet yapmayı düşünmek bile istemiyor. Ve uzmanlar yapmamaları gerektiğini söylüyor. Bunun yerine, sağlık için yemeyi düşünmelidirler.

  Önerilen

   

   

  ABD NEWSA arabulucusu, Sacklers’ın Purdue Pharma opioid davalarını çözmek için daha fazla ödemeye istekli olduğunu söyledi.

   

   

   

  CORONAVIRUSDo COVID tedavileri omicron alt varyantına karşı çalışır mı? Bilim adamları yakından izliyor.

   

   

  Bonci, “Bu yıl pek çok yönden o kadar çok olumsuzluk oldu ki, insanlar diyetleri düşündüklerinde çok olumsuz: ‘Nelerden vazgeçmem gerekiyor?'” dedi. “Yapmadığımız tüm şeylerde bir olumsuzluk daha oluyor. Bu yüzden kendimizi daha iyi yapabileceğimiz şeyler hakkında yargılıyoruz. Bu, ille de iyi bir zihinsel sağlığı teşvik etmiyor, ille de iyi bir fiziksel durumu teşvik etmiyor. sağlık. ”

  Feller, hastalarına tartıdaki sayıları unutmalarını söylediğini söyledi.
  Konuşmamız açısından, bahsettiğimiz şey bu değil. Spesifik metabolik belirteçlerden bahsediyoruz. Kan şekerin nerede? Kan basıncınız nasıl görünüyor? Lipid profiliniz nasıl görünüyor? Kolesterolün nerede? “dedi. Hastalarımda bulduğum şey, bu sayıların sağlık sonuçlarını çok daha fazla öngördüğü. Bu sayıları düşündüğümüzde, soru şu hale geliyor: “Beslenme düzeninizi ve yaşam tarzınızı nasıl değiştirirsiniz?”
  En üst sıradaki üç diyetin teşvik ettiği gibi, kişinin diyetine daha fazla meyve, sebze ve kepekli tahıllar eklemek, sağlıklı beslenmeyi iğrenç yapmaz. Ve kişinin genel sağlığı üzerinde gerçek bir etkisi olabilir – bu da tesadüfen bir miktar kilo kaybına yol açabilir.
  Bu yeme biçimleri gerçekten makul, değil mi? Sürdürülebilirler. Özelleştirilebilirler. Esnekliğe izin verirler. Dini ve kültürel çeşitliliğe izin veriyorlar, “dedi Feller.” Metabolik sağlığını etkilemeye çalışan ortalama bir kişi için,

  büyük klinik sonuçlar olabilir.”
  Bu yeme biçimleri de farklı bütçelerle uyumludur. Feeding America’ya göre, COVID-19 krizi nedeniyle 17 milyonu çocuk olmak üzere 50 milyondan fazla Amerikalı gıda güvensizliği ile karşı karşıya. Ülkenin en büyük açlıkla mücadele örgütü, bunun geçen yıla göre yüzde 50’lik bir artış olduğunu söyledi.
  Feller, “Gıda güvensizliği yaşayan insan sayısı, pandeminin başlangıcından bu yana çok çarpıcı bir şekilde arttı.” Dedi. Erişilebilirlik hakkında düşünmemiz gerekecek. Kuru fasulye alabiliyorsanız ve kuru fasulyeniz varsa, milyonlarca yemek yapabilirsiniz ve bu, bu üç yeme düzenine de girer.
  Kuru fasulye veya kepekli tahıllar gibi bir şey stoklamak, kişinin bakkala yaptığı yolculukların sayısını da azaltabilir ve COVID-19’a maruz kalma riskini de azaltabilir.
  Genel sağlığa odaklanın.

  İnsanlar yeme alışkanlıklarını değiştirmeyi düşündüklerinde, Feller genel sağlıklarını ve buna uyma yeteneklerini düşünmelerini tavsiye ediyor.
  “Belirli yiyecekleri ekleyemeyeceğiniz noktayı sınırladığınızda, bundan psikolojik bir bileşen doğar ve bu olumsuz bir sonuçtur” dedi.
  Bu soruların cevapları, bir ölçekteki sayılardan çok daha büyük bir öneme sahiptir.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.